Vy ještě nešetříte na povinném ručení?

Vy ještě nešetříte na povinném ručení?

Povinné ručení musíte mít sjednané ze zákona, vyžaduje se od každého aktivního motoristy. Nést odpovědnost za své vozidlo je třeba, nicméně – máte maximální svobodu volby, pojišťoven je na trhu opravdu hodně a rozhodně by mělo být z čeho vybírat. Možná vás to překvapí, ale ušetřit můžete i několik tisíc korun ročně. Záleží hned na několika okolnostech, které ovlivňují výslednou cenu. A jaké to jsou?

  • Věk řidiče a jeho zkušenosti. Pokud řídíte už třicet let, máte rázem vyšší bonus než nováček za volantem.
  • Výkon či objem motoru vašeho vozidla. Dodávka bude samozřejmě v jiné cenové relaci než menší osobní auto. A pokud máte novější model automobilu, obvykle si připlatíte.
  • Léta bez nehody. Pokud jezdíte opatrně už dlouhé roky, tak se můžete těšit na další zajímavou slevu, a to zcela automaticky. Systém bonusových měsíců mají všechny pojišťovny.
  • Rozhoduje ale i vaše adresa trvalého bydliště. Pojišťovny totiž mají k dispozici detailní statistiky o nehodovosti v jednotlivých okresech a podle toho určují výslednou cenu pojistky.

Mírný vliv na konečnou cenu mají ale i další parametry. Jaký je počet sedadel ve voze? Jak bude využíván – pro účely vaší firmy nebo soukromě? Jistou roli může hrát i značka vozu nebo druh využívaného paliva. Pro většinu pojistitelů to jsou ale marginální otázky, které ovlivní cenu jen zanedbatelně.

Online porovnávač povinného ručení se vyplatí

Nemusíte nikam chodit, nikam volat, na nic čekat. Je to velmi jednoduché, nejlepšího pojistitele si v současné nabídce vyberete mnohem dříve, než jste si původně mysleli. Internet je mocným nástrojem v mnoha ohledech, samozřejmě to platí i při hledání nejvýhodnější nabídky naprosto na cokoliv, včetně povinného pojištění vozidel. Mírně můžete ušetřit také tehdy, pokud si zvolíte správně frekvenci plateb pojistného. Když si vše propočtete, poznáte, že platit složenku je výhodnější jednou ročně než čtvrtletně.
Zcela nezávazně, bez rizika. Prostě a jednoduše si jen ověříte aktuální situaci na trhu, abyste si mohli vše v klidu a pohodlí domova pečlivě rozmyslet. K ničemu se neupisujete, jedná se jen o dobrou radu – nikoliv nabídku, která vám bude nějak vnucena.  Kalkulačka hraje v našich životech důležitou roli, její online verze často také. Porovnáváme si ceny mobilních tarifů, dodávek elektřiny nebo plynu. Tak proč si potom něco podobného neověřit i v případě povinného ručení? A to pomocí kalkulačky povinného ručení. Tři, pět či osm tisíc korun je přeci meziročně znatelná položka v rodinném rozpočtu. A úspora třeba třetiny nebo poloviny této částky rozhodně potěší každého.

Není to vždycky jen o ceně

U povinného ručení rozhoduje o výhodnosti nebo nevýhodnosti hned několik faktorů. Tím nejdůležitějším je samozřejmě cena, na kterou je pojišťovna schopna se dostat. V tvrdé konkurenci není problém jít s cenou pořádně dolů – ale je tu ještě několik věcí, které musíte před podpisem smlouvy zvážit.

  • Jste již klientem dané pojišťovny, máte u ní sjednané např. životní pojištění? V tom případě pravděpodobně dostanete ještě další zajímavou slevu za věrnost.
  • Jaké jsou možnosti asistenčních služeb, mj. i v zahraničí, pokud pojedete na dovolenou? V případě nehody pak nebudete někde čekat celý den na pomoc, ta přijde takřka ihned.
  • Co limit pojistného krytí? Ze zákona je minimum 35 milionů korun, když si ale připlatíte, můžete se dostat na sto milionů. Nikdy nevíte, jak rozsáhlé škody budou v případě havárie.

Srovnání, alespoň rámcové, se tedy určitě vyplácí. Je celkem běžné, že se někteří klienti pojišťoven rozhodli odejít jinam. Důvodem je vysoká cena pojistného, která může být jinde v úplně jiné hladině. Čistě teoreticky, pojišťovnu můžete změnit každoročně. Nemusíte být ze zákona věrni celý život jednomu pojistiteli, ať už má podmínky jakékoliv. A doba, kdy byl na trhu jediný poskytovatel povinného ručení, už také dávno minula.

Top