Vapka - šikovný pomocník při mytí aut

Vapka – šikovný pomocník při mytí aut

Vapka, neboli tlaková myčka může výrazně usnadnit a zlevnit mytí vašeho čtyřkolového miláčka. Kde všude se vapka hodí a podle jakých kritérií si vybírat?

Využití vapek

Nejčastější využití vapky je zcela nepřekvapivě při mytí auta. Pokud ji nemáte doma, určitě jste je viděli na mycích stanicích, kde jsou běžně dostupné. Každý si tak za pár korun může vybrat z více přednastavených programů.

S vapkou zvládnete umýt i jiný druh vozidla, mezi které patří například karavan, jízdní kolo nebo třeba čtyřkolku. Využití vapka najde i při mytí bazénu. Při zazimování je potřeba bazén nejprve umýt a i s tím vapka pomůže. Často se také můžete setkat s využitím vapky při údržbových pracích kolem domů. Opláchnout můžete dlažbu, omítku nebo třeba míchačku. Není nutné se ovšem omezovat pouze na zmíněné druhy. Vapka zvládne umýt cokoli – rychle a dobře.

Efektivní distribuce vody způsobuje i to, že při mytí vapkou využijete jen zlomek vody, kterou byste spotřebovali při mytí např. hadicí.

Kritéria pro výběr

Tlak – jednoznačně první kritérium, na který by se měl každý zaměřit.

Způsob využití – na trhu se obchody předhánějí v tom, kdo nabídne jaké zboží. Existuje tedy mnoho druhů, které má různé příslušenství. Proto si prvně ujasněte, za jakým účelem ji využijete. Při mytí vapkou můžete, kromě času, ušetřit až 80 % vody.

Průtok vody – kromě tlaku také důležité, kolik litrů vody proteče za hodinu. Průtok záleží na způsobu využití, a také na tom, jaký je dovolen maximální průtok vodovodním řádem.

Teplota vody – některé vapky umí pracovat pouze se studenou vodou, pokud chcete tedy využití vapku efektivně i se saponátem, horká voda je vhodnější.

Cena – ta je ovlivněna faktory, které jsou méně podstatné – hlučnost nebo dobu použití (pokud potřebujete na rychlé umytí, není nutné, aby byla vapka v provozu přes hodinu. Dlouhodobá funkčnost je nutná jen pro veřejné myčky).

Hmotnost – vapka musí být přenosná, abyste ji mohli snadno připravit k použití.

Top