Svodidla u silnic jsou velice důležitá. Víte, k čemu slouží?

Svodidla u silnic jsou velice důležitá. Víte, k čemu slouží?

Bohužel, každý den se na silnicích stane spousta dopravních nehod, přičemž některé jsou menšího charakteru, jiné mají zase fatální následky. Právě kvůli neustále se zvyšující nehodovosti se pouští obce a města do rekonstrukce bezpečnostních zařízení u pozemních komunikací. Velice důležité místo mají v některých oblastech svodidla, jejichž účelem je usměrnit automobil, nad kterým ztratí řidič během jízdy kontrolu.

Svodidlo má za úkol zajistit, aby motorové vozidlo nespadlo mimo vozovku, například z nějakého vyššího srázu. Stejně tak mají svodidla chránit chodce na chodníku, tak se s nimi můžete setkat i třeba v méně přehledných zatáčkách ve městech. V neposlední řadě na svodidla narazíte na vysokorychlostních silnicích a dálnicích.

Jaké druhy svodidel existují?

Současný trh je poměrně rozmanitý a na výběr je několik druhů svodidel, které se liší svými vlastnostmi, funkcemi, a především i cenou. Setkat se tedy můžete se svodidly ocelovými, lanovými, silničními, mostními, zábradelními a betonovými. Specifickou kategorii tvoří vodící stěna.

Důležité však je, aby svodidla splňovala předepsané normy. Výrobci se navíc snaží usnadnit jejich montáž, a proto vznikají neustále nové a vylepšené technologie.

Kdo se na montáž svodidel specializuje?

Pokud hledáte pro svou obec či město někoho, kdo má v nabídce montáž svodidel, určitě se obraťte na společnost VESIBA. Postará se o kompletní dodání a montáž certifikovaných svodidel, která splňují podmínky TP 114 z 04/2018. Dokonce se můžete na uvedeného odborníka spolehnout i v případě, pokud potřebujete koupit či pronajmout ocelová dočasná svodidla. Nemusíte se ničeho bát, všechny nabízené produkty jsou schválena Ministerstvem dopravy České republiky. V bohatém portfoliu služeb společnosti VESIBA najdete ještě frézování, strojní zařízení a další služby.

Top