Správné pneumatiky do sněhu

Správné pneumatiky do sněhu

Zima je zvláštní roční období. Někdo ji nesnáší, jiní jsou z ní nadšení. Ovšem všichni řidiči se aspoň trochu bojí jízdy ve sněhu, respektive na náledí. Je to nejen nepříjemné, ale mnohdy i nebezpečné. Předvídání jízdy je ještě náročnější, ovšem když budete vybavení kvalitními pneumatikami, nemusíte se bát.

Kvalitní pneumatika je pocit jistoty

Jak nám zákon káže, je naši povinností od prvního listopadu až do posledního března používat zimní pneumatiky. Samozřejmě, že zde existuje jistá výjimka. Ta říká, že pokud bude velmi krásně a nebude žádná pravděpodobnost, že by přes den napadl sníh, můžete vyjet i na letních. Ovšem přezout na zimní pneumatiky není jen v souladu se zákonem, ale je to pro vaše dobro. Ve zhoršených podmínkách vám totiž dokážou pomoct se zvládáním automobilu.

Žádná pneumatika není příliš drahá

Existuje velká řada značek a ještě větší množství jednotlivých dezénů. Mnoho z nás zajímají hlavně nejlevnější zimní pneumatiky, protože si nemůžeme dovolit příliš drahé gumy. A naštěstí neplatí úměra, že když je pneumatika levná, musí být také automaticky špatná. Naopak je spousta velmi kvalitních pneumatik, které můžete koupit za dobrou cenu, protože v některých případech platíte i za značku. Každým rokem se zimní gumy testují, aby řidiči věděli, do kterých se vyplatí investovat.

Jaké pneumatiky jsou ty nejlepší?

Je velice těžké rozhodnout, které pneumatiky jsou nejlepší, protože je nutné posoudit více aspektů a každý dává přednost jinému. Mezi jedničky patří Goodyear UltraGrip 9, která vyhovuje hned v několika bodech. Všechny rozhodně potěší nízká spotřeba, kterou tyto gumy dokážou udržet i v nepříznivém počasí a pomalé opotřebovávání, díky kterému vám guma vydrží déle. Na sněhu si vede dobře, ovšem daleko lepší je v mokrém prostředí. Takže když bude sníh tát, vy se nemusíte bát.
Hned v závěsu je Michelin Alpin A4, která vám také ušetří nějakou tu korunu na palivu, protože udržuje dobrou spotřebu. Dobře funguje na sněhu, ovšem důvod toho, proč je až na druhém místě je, že se předchozí gumě nemůže vyrovnat na mokrém prostředí.
Na žebříčku nesmí chybět ani pneumatiky značky Barum, protože je to poměrně známá značka a také kvalitní. Ovšem její kvality a výkony se více projevují na suchém prostředí, než v mokru.
Perfektně si vede i pneumatika ContiWinter Contact TS 850, která obdobně jako pneumatika na prvním místě, dokáže velmi dobře zvládat mokré prostředí, takže se aquaplaningu rozhodně bát nemusíte. Také skvěle komunikuje s brzdami a ABS systémem, což ocení všichni řidiči, kteří v zimě vyjedou na silnice.

Chceme jen to nejlepší

Samozřejmě, že testů je mnoho a každý dopadne trošku jinak. Ovšem tohle jsou pneumatiky, které se drží na předních místech dlouhodobě. Pokud tedy jako své zimní pneumatiky vyberete některé ze zmíněných, nemůžete udělat špatné rozhodnutí. Rozhodně je lepší koupit si gumu, která vás udrží, jak na mokré vozovce, tak i ve sněhu, než pošetřit nějakou korunu a potom mít nehodu.
Zimní pneumatiky jsou velice důležité, proto jejich výběr rozhodně nepodceňujte.

Top