Sháníte nové auto? Nepodceňujte výběr vhodného financování!

Sháníte nové auto? Nepodceňujte výběr vhodného financování!

Krásný nový vůz je snem mnoha mužů i žen. Každý by chtěl mít to nejlepší auto, ale ne vždy má na něj dostatek financí. Někdy je koupě nového auta rozmarem, jindy nutností, protože to, které máte zaparkované v garáži, se rozbilo a přišel tak čas na koupi nového. V první řadě je potřeba, abyste si rozmysleli, kolik peněz jste ochotni utratit a jestli máte naspořenou dostatečně velkou sumu, nebo jestli jste ochotni se kvůli němu zadlužit a sjednat si úvěr.

Nejlepší řešení je vlastní hotovost

Pokud máte dostatečně velkou finanční rezervu, kterou můžete na financování nového auta použít, je to ta nejjednodušší možnost. Nejjednodušší řešení ale nebývá vždy tím nejlepším, proto si tuto variantu dobře rozmyslete. Mohlo by se totiž stát, že by vás později zaskočil nějaký nečekaný výdaj a pokud byste celou finanční rezervu použili na koupi nového auta a novou ještě nestihli naspořit, pak byste vzniklý výdaj neměli jak zaplatit. Existují i jiné možnosti financování, které byste měli znát dřív, než se rozhodnete, že za nové auto utratíte vaše veškeré úspory.

Vsaďte na úvěr

Další možností, kterou při koupi nového auta máte k dispozici, je, že si na něj peníze půjčíte. O peníze si můžete zažádat v kterékoliv bance nebo si můžete sjednat rychlou půjčku ihned, u které vše vyřídíte přes internet, takže je celý proces velmi rychlý a vy máte peníze na svém bankovním účtu během chvíle k dispozici, takže vám k cestě za novým vozem vůbec nic nebrání. Dejte však pozor, aby na vás splátky nebyly příliš vysoké. Mohli byste tak váš rozpočet zatížit až příliš a dostat se do problémů.

Co je to operativní leasing?

Nové auto si nemusíte hned kupovat. Operativní leasing totiž nabízí systém pronajmutí – s leasingovou společností si domluvíte dobu, po kterou chcete auto využívat a společnosti za něho platíte každý měsíc určitou částku. Velkou výhodou je, že s autem nemáte žádné starosti. Platíte si akorát benzín nebo naftu a dále se o něho nestaráte, jelikož veškeré případné opravy platí leasingová společnost. Po uplynutí doby, na kterou máte auto domluvené, ho společnosti zase vrátíte. 

Auto můžete splácet

Pokud chcete, aby bylo auto vaše, ale nechcete si sjednat nebankovní půjčku nebo nemáte k dispozici dostatečně velkou hotovost, pak je tu možnost finančního leasingu. Leasingové společnosti odesíláte každý měsíc domluvenou splátku, stejně, jako je tomu u operativního leasingu, ale narozdíl od něj je u finančního leasingu po uhrazení všech splátek auto vaše. Než si však nové auto skutečně koupíte, dobře si promyslete a porovnejte veškeré možnosti, které na financování vozu máte, a vyberte si takovou, která bude pro vás a vaši finanční situaci nejlepší.

Top