Povinné ručení přes internet se slevou

Povinné ručení přes internet se slevou

Kdo má auto, ten by měl mít sjednané také povinné ručení. A to z důvodu, že mu to nařizuje zákon. Možností, jak se dá taková pojistka sjednat, je celá řada. Pokud se podíváme nejprve na výčet těch klasických, tak jsou spojeny se sjednáním osobním. A nutno říci, že už pomalu ale jistě mizí. Když jde o trojici konkrétních cest, jde o sjednání:

  • V autobazaru nebo autosalonu
  • Na pobočce pojišťovny
  • Prostřednictvím pojišťovacího agenta

Dané možnosti jsou komplikované nejenom v tom, že jsou spojené s administrativou či nutností někam chodit nebo jezdit, stejně jako jsou komplikované i v tom, že jsou spojeny s vyšší cenou. A ta není vždy žádoucí.

Do popředí se dostává možnost online sjednání

Zmínili jsme, že daná trojice možností pomalu ale jistě ztrácí na své celkové popularitě. A co je naopak cestou, která jí nahrazuje? Je to možnost sjednání přes internet. U této varianty se mnoha lidem vybaví stránky konkrétní pojišťovny, kde mohou vše zrealizovat. Nejde však o variantu jedinou. Tou ještě lepší je kalkulačka online. Nejenom, že umožní pojistku sjednat, ale dokáže spočítat takovou, která bude cenově nejvýhodnější. Kdo se tímto směre vydá, ten rozhodně nebude litovat. Samozřejmostí je to, že použití dané kalkulačky je velmi jednoduché a intuitivní.

Pojištění je platné ihned

Kladem daného sjednání je i to, že pojistka je platná ihned. Stračí ji prostřednictvím internetu sjednat a poté je možné ihned sednout do auta a vyrazit. Hlavní povinností je mít doklad, kterým lze prokázat, že pojistka byla sjednána. A tím je zelená karta, která je brána z tohoto pohledu v podstatě jako povinná výbava. Ani s ní není žádný problém. Při online sjednání je automaticky vygenerována, díky čemuž si ji stačí jednoduše vytisknout a poté ji vozit v autě jako plnohodnotný doklad o pojištění. A to až do doby, než přijde poštou klasický originál. Poté ji stačí vyměnit a jezdit dále.

Pojistit lze jakékoliv auto

Rozhodně není důvod se obávat, že by bylo online sjednání jenom pro někoho. Dá se říci, že je pro všechny. Bez ohledu na to, jaký máte automobil. A to i v případě specifických kategorií, které jsou typické třeba pro web rajveteranu.cz, kde jsou k dispozici vody zařazené právě do této kategorie. Ty jsou u nás ale spíše výjimečné a tak většina lidí má auto standardní. A u nich problém se sjednáním online rozhodně není. A to bez ohledu na:

  • Značku vozu
  • Typ vozu
  • Rok výroby vozu

Vše lze jednoduše vybrat z nabídky, ke které se přidají další specifikace vozu. A to informace z technického průkazu vozidla, díky čemuž se jasně specifikuje to, jaké auto je přesně pojišťováno.

Hitem je porovnání cen

Kromě výše uvedených výhod nelze zapomínat také na to, že tato cesta je spojena i s kladem, který se týká ceny. Online sjednání povinného ručení je unikátní v tom, že je možné mít tu cenově nejvýhodnější pojistku na trhu. A to nejenom proto, že online sjednání je obecně výhodnější. Je to hlavně proto, že se nabízí možnost porovnání cen. Díky tomu si lze snadno udělat přehled nejenom o tom, kdo danou pojistku nabízí, ale hlavně o tom, jaké jsou ceny. Nutno říci, že ty se mohou lišit i o desítky procent. To v praxi znamená nejenom stokoruny, ale i možné tisícikoruny úspor.

Na závěr dodejme, že povinné ručení přes internet si nemusí sjednávat jenom ten, kdo aktuálně kupuje nový nebo ojetý automobil. Tato varianta přijde vhod i tomu, kdo už auto pojištěné sice má, ale chce si danou pojistku zvýhodnit. Toto je cesta, jak může ušetřit i tisíce korun ročně a přitom vše zvládnout jednoduše, rychle a z pohodlí domova. Stačí k tomu jenom podat výpověď u stávající pojišťovny a dále si v daný termín přes internet sjednat pojistku novou.

Top