Operativní leasing - proč je tak oblíbený?

Operativní leasing – proč je tak oblíbený?

Patříte do té staré generace, která je prostě zvyklá věci vlastnit? Nebuďte tak konzervativní a pokuste se pochopit systém, jakým žijí dnešní mladí lidé. Nelpí tolik na osobním vlastnictví. Daleko více využívají pronájmů a sdílených prostředků. Příkladem za všechny může být operativní leasing.

O auta na leasing je v poslední době velký zájem ze strany firem, podnikatelů i jednotlivců. Těm všem totiž nabídne něco, co při klasické koupi auta prostě nezískají. A o co jde?

Zbavíte se zbytečných starostí

Výměna oleje, přezouvání pneumatik, návštěva autoservisu, shánění dálniční známky, placení povinného ručení. Tohle všechno jsou nutnosti, které prostě musíte dělat, pokud chcete jezdit. Ne však v případě, kdy si vezmete auto na operativní leasing. To se pak totiž o tyto formality místo vás stará poskytovatel leasingu.

Kolik věcí za vás zařídí, samozřejmě záleží na tom, co si konkrétně zaplatíte. Různí poskytovatelé mají různé podmínky a někteří nabízí i více tarifů. Příklad: Operativní leasing Volkswagen Passat stojí 11 tisíc na měsíc včetně DPH, a když budete chtít do ceny zahrnout i servis a zimní pneu, zaplatíte o 1347 Kč více.

Můžete jezdit pořád v novém

Kdo by se rád nevozil v novém autě plném moderních technologií. Průměrný Čech si však nákup nového vozu často nemůže dovolit. Kdo má na účtu našetřené statisíce? Operativní leasing vám však umožňuje jezdit v novém autě, a to každých pár let. Smlouva se totiž uzavře jen na několik let, a jakmile vyprší, musíte uzavřít zase novou na nějaký jiný vůz. Nové auto tedy dostáváte pravidelně po pár letech a sami máte kontrolu nad tím, zda si zrovna můžete dovolit nějaký luxusnější vůz, nebo se nacházíte ve fázi života, kdy je potřeba šetřit.

Tip: Driveto.cz v ČR navíc nabízí ještě jednu vychytávku. Lze si u nich domluvit operativní leasing na dobu neurčitou. To znamená, že si můžete auto nechat třeba na šest let (nicméně kdo by to dělal, když může jezdit neustále v novém), nebo jej naopak vrátit po třech týdnech, pokud vám nebude vyhovovat. Více informací najdete na www.driveto.cz.

Nemusíte mít žádné úspory

Říká se, že je operativní leasing ideální volbou pro lidi, kteří nemají žádné velké úspory. Za prvé nevyžaduje vysokou počáteční investici, za druhé vás zbaví nečekaných výdajů. S operativním leasingem se vám totiž nestane, že byste najednou museli zafinancovat nějaký nutný výdaj na provoz automobilu.

Finančně jde vůbec o velmi zajímavou možnost pořízení auta. Podnikatelé si mohou dát měsíční splátky do nákladů, nemusíte mít strach z toho, jak klesá hodnota auta, protože nebude vaše starost jej prodat za co nejvyšší částku.

Samozřejmě jsou i nevýhody

Nebudeme vám mazat med kolem pusy. Někdy prostě nemusí být výhodné, když auto není vaše. Třeba v případě, kdy byste přestali splácet, by vám ho prostě zabavili. Občas je strašákem také omezení počtu najetých kilometrů. Mnohé leasingové firmy mají strop a při překročení doplácíte. Na to se tedy při případném výběru určitě dívejte.

A pokud vás operativní leasing aspoň trochu nadchl, podívejte se na test: Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI Highline. I ten si můžete pořídit na leasing.

Top