Najděte to nejvýhodnější pojištění vozidla

Najděte to nejvýhodnější pojištění vozidla

Povinné ručení je už z názvu skutečně povinné. Musí ho platit každý majitel vozidla, jež je opatřeno registrační značkou a používáno na veřejných komunikacích. Nebudete-li to dělat, hrozí vám nemalá pokuta. Sami byste si tedy měli hlídat konec pojištění – a můžete ho vzít jako příležitost najít si pojištění jiné, lepší.

Společnost, u níž máte uzavřené povinné pojištění auta, samozřejmě můžete změnit i jindy než po vypršení smluvní doby. Musíte se s ní však dohodnout, respektive poslat písemnou výpověď dohodou. Většina pojišťoven s tím nedělá problémy, výpověď lze podepsat na počkání na pobočce. Tohle byste ovšem měli řešit až ve chvíli, kdy víte, kde chcete uzavřít nové pojištění vozidel.

Neztrácejte čas manuálním srovnáváním

Při výběru pojišťovny vás bude zajímat pravděpodobně především cena. Rovnou se tedy nabízí podívat se k různým pojišťovnám a zjistit si, za kolik by vám pojištění vozidla nabídly. Skutečně ale chcete trávit své odpoledne takto? Tuhle zdlouhavou manuální práci už někdo udělal za vás. Zamiřte na web Ušetřeno.cz, zadejte do kalkulačky všechny potřebné údaje (o vozidle, o vás a vaší řidičské historii). Následně se přehledně dozvíte, která varianta je pro vás nejvýhodnější. Podle ceny i podle jiných kritérií.

Neměli byste hledět pouze na cenu

Vyšší cena může být odůvodněna například lepšími asistenčními službami. V základu obvykle bývá příjezd asistenčního vozidla a odtažení porouchaného auta. Prémiové pojistky ovšem zahrnují i poskytnutí náhradního vozidla či zaplacení noci v hotelu, budou-li to okolnosti vyžadovat. Stojíte o něco takového? Pokud ne, je zbytečné si připlácet, možná ale právě vy tohle hledáte.

Rozhodně byste se neměli orientovat pouze podle ceny. A s tím vám pomůže portál Ušetřeno.cz. Nabídky srovná na základě různých kritérií, upozorní vás na to, co je důležité, a pomůže vám vybrat tu nejlepší variantu právě pro vás. Protože co vyhovuje sousedovi, nemusí být nejvhodnější pro vás.

Top