Na zimní dovolenou potřebujete střešní nosiče a box

Na zimní dovolenou potřebujete střešní nosiče a box

Cestování v automobilu naloženém k prasknutí není pohodlné ani bezpečné. Zejména, když vyjíždíme s dětmi, měli bychom dostat většinu věcí ven z automobilu. Především těch nebezpečných, neupevnitelných a neskladných. Ideální je k tomu střešní box posazen na střešní nosiče. I tady vybírejte ty nejbezpečnější produkty.

Když střešní boxy a nosiče, tak od Thule

Naprostou špičkou v oboru je značka Thule. Vždy je napřed, někdy v zdánlivých maličkostech, právě ony však dělají střešní boxy a střešní nosiče tak dokonalými. Thule byla založena již v roce 1942 ve Švédsku a dnes pomáhá aktivním rodinám i outdoorovým nadšencům zjednodušit přesuny kdykoliv, kamkoliv a s čímkoliv, bez toho, aby byla narušena bezpečnost samotného cestování. Firma sídlí pořád ve Švédsku, ve městě Malmö, ale po světě má přes 40 výrobních závodů.

Střešní boxy bývají v zimě téměř nezbytností

I majitelé těch největších osobních vozů v zimě zjistí, že je jejich automobil malým a potřebuje nafouknout. Rozhodně to nemusí být jenom zbožným přáním. Autonosiče a střešní boxy to skutečně dokážou. Mají schopnost rychle, prakticky a naprosto bezpečně zvětšit zavazadlový prostor automobilu o 220 až 450 litrů – alespoň tak velké jsou střešní boxy, které nabízí e-shop Filsonstore.cz.

Jaký střešní box si vybrat před zimní dovolenou?

Většinou si kupujeme střešní box celoroční, protože málokdo jich chce mít více. Právě kvůli zimním měsícům, kdy se vydáváme na dovolenou s lyžařskou a snowboardovou výbavou, bývají preferovány delší autoboxy s délkou až 230 cm. Do nich se vejdou sjezdové lyže, běžky, freeride vybavení i snowboard. Tyto střešní boxy se prodávají jako zimní, což však neznamená, že nejdou využít i celoročně.

Tyto velké autoboxy umožňují cestovat celoročně bez zavazadly přeplněných automobilů. Bezpečně a pohodlně. Dokonce i složený dětský kočárek jednoduše uložíte do střešního boxu. V automobilu zůstane dostatek místa pro děti, pro babičky a dědečky, pro přátele i třeba pro vaše pejsky. Věci máte přitom ve střešním boxu uloženy bezpečně, uzamknuté, a současně umožňují snadný přístup. Filsonstore.cz nabízí i boxy na tažné zařízení či na čtyřkolky.

Nezapomeňte na kvalitní střešní nosiče

Pro bezpečné upevnění střešního boxu, ale třeba i nosičů kol, potřebujete střešní nosiče. Thule nosiče splňují veškeré bezpečnostní standardy. Bývají nutné pro vozidla, která nejsou vybavena podélnými ližinami. Vybírají se podle typu vozidla a zvolit si lze ocelové i aluminiové. Některé jsou vybaveny praktickou T-drážkou, která usnadňuje uchycení různého příslušenství. Vybrat si lze i aerodynamické nosiče, jež neovlivňují negativně spotřebu a snižují hlučnost.

Top