Na co si dát pozor, když si půjčujete luxusní vůz

Na co si dát pozor, když si půjčujete luxusní vůz

Toužíte po tom splnit si sen a na víkendový výlet provětrat luxusního bavoráka? Nebo si na týden půjčit mustanga a projet si Evropu? Je to možné a za poměrně slušné peníze. Na našem trhu je spousta společností, které nabízejí krátkodobý pronájem sportovních vozů. Následující článek Vám poradí, na co si dát pozor a jak si mezi nimi vybrat.

Pojištění je všechno

Počítej s nejlepším, buď připraven na nejhorší – okřídlené pravidlo, které u luxusních aut za miliony platí trojnásob. Rozhodně je dobré si pohlídat, aby vůz, který si půjčujete, pojištěn byl – i malé škrábnutí u luxusního vozu může znamenat škodu desítky tisíc.

Rozsah pojištění

A pokud plánujete výlet do zahraničí, určitě je dobré si pohlídat, jestli pojištění auta platí na území celé Evropy, nebo je působnost pojištění nějak omezena. Havarijní pojištění a pojištění odpovědnosti je klíčové. Dále si ještě pohlídejte, zdali má vozidlo dálniční známku a jestli je nějaký limit na ujetou vzdálenost.

Při přebírání

Při přebírání vozidla si jej pořádně zkontrolujte – je vše opravdu v bezvadném stavu? Není auto někde poškrábané? Při vracení by se Vám to mohlo vymstít (pokud by ovšem auto bylo pojištěné, zase tak velký problém to není, jen spousta času a zbytečného papírování).

Kdy musím auto vrátit

Většinou to funguje podobně jako v hotelu check-out – auto tedy musí být vráceno k určité hodině. Některé společnosti účtují za přetáhnutí doby jako za celý den (opět podobně jako v hotelích). Auto většinou přebíráte s plnou nádrží – a s plnou nádrží je většinou i vracíte.

Není projížďka, jako projížďka

Při objednávání si dejte pozor, co vlastně objednáváte – díky nejrůznějším akcím slevových portálů si můžete dopřát projížďku v některém z luxusních vozů, ale při výběru si dejte pozor na podmínky akce. Problém je v tom, že se většinou jedná pouze o projížďku, auto si tedy většinou nezařídíte a jenom se „povozíte“ s řidičem. Celé to trvá jen pár minut.

Reference mohou pomoci

Rozhodně se vyplatí pátrat po internetu – někdy je možné najít reakce klientů třeba na Facebookovém profilu firmy, která jízdu v luxusních bourácích zajišťuje. Moc nespoléhejte na reference na stránkách půjčovny – tam budou logicky jen ty pozitivní, které vás moc nezajímají.

Na co si dát pozor (krátce)

  • Je (a jak) vozidlo pojištěné?
  • Je pojištěné v rámci Evropy?
  • Budete jej moci opravdu řídit vy?
  • V jakém je vozidlo stavu?
  • Platíte navíc za projeté kilometry?
Top