Lakovací kabina je velká investice. Jak vybrat tu správnou?

Lakovací kabina je velká investice. Jak vybrat tu správnou?

Lakovací kabina je základním vybavením každé větší autodílny. Bohužel však nepatří zrovna mezi nejlevnější zboží. Když už do ní tedy budete investovat, měli byste to dělat s rozumem. Nejdříve pečlivě zvážit kritéria, informovat se u různých prodejců a pak vybrat nejvhodnější řešení.

Zatímco při výběru auta si můžete na internetu přečíst stovky recenzí, o kabinách se toho tolik nedozvíte. Musíte si vystačit s informacemi od výrobce a sami rozhodnout, co je pro vaši situaci relevantní. Podle čeho si tedy vybírat lakovací kabiny? V prvé řadě je třeba zvážit rozměry. A dál?

Chtějte pevnou konstrukci

Kvalita konstrukce je rozhodující. Kabina by měla mít pevné kovové rámy, plně izolované panely a bytelnou střechu. Běžně se setkáte s termoakustickou izolací stěn, což je asi nejlepší varianta, jelikož vás zbaví hluku.

Bytelnost konstrukce samozřejmě nejlépe poznáte, když vidíte kabinu naživo. Někteří prodejci vám to umožní, tak neváhejte takové nabídky využít.

Rozhodně chcete účinné odstranění vzduchu

Účinné odstranění vzduchu je nejdůležitější funkcí kabiny, proto se soustřeďte na hodnotu průtoku. Čím je vyšší, tím lépe. Výkon ovšem určuje i typ ventilátoru. Nejlepší jsou průmyslové odstředivé ventilátory, ovšem někteří výrobci dávají přednost levnějším axiálním verzím. Zjistěte si to. S výkonem navíc souvisí spotřeba energie. I když úspornější kabiny mohou být dražší, v dlouhodobém důsledku vám spíš ušetří.

Co musíte bezpodmínečně vědět?

Než začnete shánět lakovací kabinu, zodpovězte si sami následující otázky:

  • Jak velké díly budete lakovat?
  • Jaký typ barev se bude používat?
  • Máte vůbec na lakovací kabinu uzpůsobený prostor? Jde zejména o dostatečný příkon energií.
  • Kolik dílů denně se chystáte lakovat?

Pak už se vydejte rovnou na průzkum. Začněte na internetu, velký výběr vybavení autolakoven nabízí například brněnská společnost Naver. Na webu mají dostatek informací, navíc se za nimi do Brna můžete stavit i osobně.

Top