Kia ProCeed, stylovka se sportovní duší

Kia ProCeed, stylovka se sportovní duší

Nová Kia Proceed je stylovým hatchbackem. Co všechno může motoristům nabídnout a jak vlastně jezdí?

Design

Kiu v této verzi charakterizuje odvážný styl a nádech sportovního ducha. Kombinuje v sobě eleganci kupé a zároveň sportovní kombi. To vše v pětidveřové karoserii shooting brake. Stylový hatchback je proto svým pojetím v kategorii větších rodinných vozů výjimečný.

Agresivně tvarované nárazníky a další prvky pak napovídají, že jen na praktičnost se v tomto případě nehraje. Ačkoli se v recenzích objevuje i hodnocení „kýčovitý“, rozhodně je nutné uznat, že po designové stránce je přepracovaná Kia efektní.

Kia ProCeed, stylovka se sportovní duší

Interiér a motorizace

Větší konzervativnosti se nicméně vývojáři přidrželi v interiéru vozu. Na druhou stranu nabídne interiér poměrně dost prostoru, vejde se relativně pohodlně čtveřice. Spokojeni budete i s velikostí zavazadlového prostoru, kufr s objemem 594 litrů nabídne hodně prostoru i náročným cestovatelům.

Novinka nabízí hned pětici různých motorizací. Nejvýkonnější je verze 1.4 T-GDI GPF 140 k s výkonem 103 kW a nejslabší dostupná motorizace pak nabídne 1.0 T-GDI GPF 120 k, tedy výkon 88 kW Při svižné jízdě vám ale může výkon poněkud scházet. Problém může být pro některé uživatele i pomalejší automatická převodovka.

Jak jezdí

Při nastartování si řidič jako patrně první vlastnosti může všimnout tužšího ladění podvozku. Sportovním nadšencům udělá Kia radost svým zvukem. Za ten je zodpovědná aktivní klapka výfuku. Z hlediska jízdních vlastností automobil nabídne solidní dynamiku.

Kia ProCeed, stylovka se sportovní duší

Nabídne ale velmi solidní rychlost, ručičku tachometru udržíte na hranici 200 km/h. Spotřeba je adekvátní a pohybuje se okolo 9 až 100 litrů na 100 kilometrů. Rozdíl mezi motorizacemi je ve spotřebě zanedbatelný. Tento model byl konstruován, jak uvádí i přímo automobilka, s ohledem na evropské řidiče i silnice. Určitou disharmonii však na rozbitých cestách bohužel poznáte.

Top