Jaký nákladní vůz vybrat a kde jej sehnat?

Jaký nákladní vůz vybrat a kde jej sehnat?

Nabídka trhu je v segmentu nákladních a užitkových vozů velmi bohatá. Dokážete se v ní ale orientovat? Nákladní vozy se obecně rozdělují na vozidla do váhy 7,5 tun a vozidla nad 7,5 tun. Do této kategorie patří i tahače, přívěsy a návěsy. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Zasvětíme vás.

V obou kategoriích nákladních vozů najdeme vozy mrazírenské, chladírenské, sklápěče, skříně a kontejnery. Vozy chladírenské a mrazírenské (vozy Izotherm), jak prozrazuje jejich název, primárně slouží k převozu chlazených a mražených potravin. K převozu ostatního zboží se pak používají tzv. skříně a kontejnery.

Valníky a sklápěče

Další kategorií jsou valníky a sklápěče, bez kterých se neobejdete především při převozu a následném vyklápění stavebních materiálů. Co se značek týče, velké popularitě se těší Renault, Mercedes Benz či Iveco.

Návěsy a přívěsy

Nestačí-li vám kapacita jednoho nákladního vozu, nabízí se možnost k němu připojit buď přívěs, nebo návěs. Zatímco přívěs k vozidlu připojíte prostřednictvím klasického tažného zařízení, návěs se neobejde bez tahače návěsů. 

Vybíráte nákladní vůz?

Máte před sebou nelehký úkole vybrat pro svou firmu vhodný nákladní vůz? V první řadě vycházejte z jeho primárního účelu, respektive z charakteru zboží, které jím budete převážet. Bude se jednat o potraviny, nebo stavební materiál? Jaké bude jeho množství a hmotnost? Na jakou vzdálenost a jak často bude váš nákladní vůz vytížený? Na jakých silnicích se budete nejčastěji pohybovat? Budete jezdit spíše po dálnicích, či okresních okresních silnicích? To vše jsou parametry, které při výběru konkrétního modelu vašeho nákladního vozu hrají zásadní roli.

Vůz nový, nebo z bazaru?

Hodláte si pořídit vůz nový, nebo se spokojíte s ojetým? Zatímco nový nákladní vůz vás může přijít i na několik milionů, kvalitní nákladní vůz z bazaru může být váš i za sto tisíc. Jde samozřejmě o to, jaké máte nároky. Čím starší vůz a vyšší počet najetých kilometrů, tím se cena vozu snižuje.

Bazar nákladních aut

Prodej dopravní a nákladní techniky je předmětem podnikání například společnosti AC TIR, s.r.o. provozující dobře zásobený bazar nákladních aut. V jejím portfoliu najdete ojeté nákladní vozy všech na českém trhu dostupných modelů i značek. V nabídce najdete vozy téměř nové i starší. Například chladírenský vůz IVECO z roku 2015 se čtyřmi sty tisíci najetými kilometry vás vyjde na necelých půl milionu korun. Takovýchto zajímavých nabídek najdete na stránkách společnosti spoustu. Na internetu hledejte pod odkazem prodej nákladních vozidel a techniky. Jsme si jisti, že si vyberete.

Top