Jaká připojištění k povinnému ručení se vyplatí?

Jaká připojištění k povinnému ručení se vyplatí?

Sjednání povinného ručení je nutné pro všechny řidiče, kteří provozují motorové vozidlo na pozemní komunikaci. Toto pojištění standardně pokrývá odpovědnost řidiče za způsobení škody na majetku či na zdraví, a to provozováním pojištěného vozidla. Kromě tohoto rozsahu však lze své povinné ručení rozšířit o různá užitečná připojištění. Dnes jsme pro Vás vybrali 3 připojištění, která se k Vaší pojistce rozhodně vyplatí.

Připojištění krádeže vozidla

Pokud toto pojistné nebezpečí již nemáte zahrnuto v rámci havarijního pojištění, jistě se vyplatí si jej přisjednat k povinnému ručení. Připojištění krádeže vozidla se může vztahovat jak na krádež celého vozu, tak i na odcizení příslušenství či dílů vozidla. Podmínkou pro výplatu pojistného plnění však je, že musí být vozidlo v době pojistné události řádně zabezpečeno.

Připojištění střetu se zvěří

Připojištění střetu se zvěří se vyplatí každému řidiči, který je zvyklý se svým vozidlem jezdit větší vzdálenosti. Toto připojištění se zpravidla vztahuje jak na srážku jedoucího vozidla se zvěří, tak i na poškození zaparkovaného vozu.

Připojištění asistenčních služeb

Asistenční služby jsou ve svém základu zahrnuty v každém povinnému ručení, avšak vyplatí se sjednat i připojištění, které tyto asistenční služby rozšíří. Rozšířené asistenční služby zajistí odtah vozidla na delší vzdálenost, telefonickou pomoc v nouzi, opravu porouchaného vozidla namístě či poskytnutí náhradního vozidla. Rovněž se vyplatí mít tyto služby zahrnuty i při výjezdu do zahraničí.

Tip na závěr

Vybrat vhodnou nabídku pojištění je v dnešní době poměrně těžké, a proto doporučujeme srovnání nabídek povinného ručení s pomocí specializované online kalkulačky. Povinné ručení zde nezávazně spočítáte a porovnáte jednotlivé nabídky, přičemž vybranou variantu lze ihned sjednat a uhradit.

Top