Jaká je nová Octavia Scout? Vyznavači aktivního životního stylu ji budou milovat

Jaká je nová Octavia Scout? Vyznavači aktivního životního stylu ji budou milovat

Českou modlu Škodu Octavii většina našinců vnímá jako takřka ideální rodinné auto, ale mnohem méně řidičů si ji pořizuje jako společníka pro lehce dobrodružné cestování. Což je tak trochu škoda, protože varianta Scout toho v terénu zvládne víc než dost. Zvýšená světlá výška, upravené tlumiče, pneumatiky s vyšším bočním profilem, oplastování, jízdní režim „Off road“ a samozřejmě standardně dodávaný pohon všech kol – díky těmto předpokladům je skautík skvělou volbou pro jízdu na horách i po nezpevněných cestách. A co konkrétně nabízí poslední čtvrtá generace?

Vyznavači aktivního životního stylu čekali na představení nejnovější Škody Octavie Scout jako děti na Vánoce. Aby ne, když jim mladoboleslavský automobilka přislíbila atraktivní modifikaci s motorem 2.0 TDI EVO s výkonem 200 koní a točivým momentem 400 Nm, o 15 mm zvýšený podvozek a balíček ochrany pro špatné cesty. Nová Škoda Octavia v turbodieselovém provedení utáhne na kouli až 2 tuny.

Model se bude prodávat pod oficiálním názvem Škoda Octavia Scout 2021 a půjde v pořadí o třetí allroad provedení. Již ve standardu nabídne velmi zajímavou výbavu včetně 18“ kol (19“ budou za příplatek), pohonu všech kol, zvýšeného podvozku, ochranných dílů na karoserii a 10“ systému Columbus.

Jaká je nová Octavia Scout? Vyznavači aktivního životního stylu ji budou milovat

Co se týče motorizace, kromě uvedeného turbodieselu bude na vrcholu nabídky i benzinový 2.0 TSI s 190 plnokrevníky. Oba agregáty dostali sedmistupňovou automatickou převodovku DSG.

Od běžné silniční verze se Octavia Scout liší specificky tvarovaným předním nárazníkem, několika matně stříbrnými prvky a nápisem Scout na blatnících. Drobných úprav se dočkal i interiér – jiné jsou například detaily na středové konzoli, výplň dveří a chromované kliky. Příjemným překvapením je také potažení sedadel odolnou látkou ThermoFlux

Ceny nové Škody Octavia Scout budou zveřejněny na začátku července, kdy automobilka uvolní další informace.

Zdroj/ foto: skoda-storyboard.com.

Top