Jak vybrat vhodné pneumatiky?

Jak vybrat vhodné pneumatiky?

Léto pomalu končí a i když zatím jsou teploty stále vysoko a jezdíme tak na letních gumách, brzy bude potřeba řešit také zimní přezutí a případně i nové pneumatiky.

Vždy připraven

Nechávat vše na poslední chvíli se nemusí vyplatit a u pneumatik to platí dvojnásob. Od 1. listopadu bychom totiž měli mít na autě zimní gumy, protože nejsme sami, kdo čekají až na poslední říjen, často se pak potkáme s problémem přeplněných servisů a vyprodaných zásob. Musíme tak čekat na vhodný termín nebo novou dodávku, což nás vystavuje zbytečnému riziku nehody nebo pokuty. Pokud víme, že nás čeká nákup nových gum, je dobré se s předstihem informovat, jaké pneu skladem je k dispozici a zda třeba dochází k výpadkům dodávky a naskladnění. Nebudeme pak zbytečně nepříjemně překvapeni, že právě naše oblíbená značka není k dostání.

Jak dobře vybrat

Ideální je nechat výběr pneumatik na profesionálech, protože každé auto i řidič jsou jiní. Vybírat čistě jen podle ceny se nám tak nemusí vyplatit. Vybrané gumy tak sice budou pro naši peněženku mít příjemnou cenu, ale mohou mít jiné vlastnosti, než očekáváme. Odborník v servisu nám bude umět poradit s výběrem a případně i rovnou zajistit výměnu obutí ze starých na nové nebo z letních na zimní. Jaký má pneuservis ceník, většinou lze zjistit dopředu, a tak se nemusíme obávat sumy, která nás za přezutí čeká. Nebojte se zeptat, jak gumy skladují. Tam, kde je mají naházené jen tak na hromadě, raději nic nekupujte a vyberte si spolehlivý pneuservis s dobrými podmínkami uskladnění pneumatik.

Při jízdě pak věnujte pozornost doporučení výrobce, péči věnujte především správnému tlaku v pneumatikách. Podhuštěné gumy se opotřebovávají velmi rychle, proto kontrola tlaku vzduchu a pravidelná geometrie pomohou prodloužit životnost pneumatik.

Top