Jak řešit tři důležité pojistky, které se vztahují k vašemu autu

Jak řešit tři důležité pojistky, které se vztahují k vašemu autu

Pořídili jste si nové či zánovní auto? Super, jistě jste na jízdu už těšili a nemohli se dočkat, kdy vůz konečně vyzkoušíte! Teď by měl přijít konečně ten okamžik, kdy si auto přivezete domů, pochlubíte se rodině a svým kamarádům. Přesto je zapotřebí ještě předtím vyřešit několik velmi důležitých otázek týkajících se pojištění vozidla. K automobilu se může vztahovat hned několik pojistek. My se zaměříme na tři hlavní, jež se v souvislosti s provozováním motorového vozidla tradičně skloňují. U každé z nich se na chvíli zastavíme a podíváme se, jaké důležité aspekty je zapotřebí brát v potaz, aby se vám podařilo vybrat tu nejvýhodnější pojistku, jež se na trhu nachází.

Povinné ručení jako samozřejmost

Základem každého majitele motorového vozidla je nezbytnost uzavření povinného ručení. Tato pojistka je daná zákonem a pro většinu motoristů představuje jakousi povinnost. Přesto se najdou takoví, kteří nemají povinné ručení uzavřené a riskují velké nepříjemnosti. Jednak mohou dostat pokutu až ve výši 40 000 korun a jednak se mohou stát účastníky dopravní nehody, u níž budou platit nemalé částky. Vždyť právě povinné ručení kryje škody, jež způsobíte vy na některém jiném vozu, případně na zdraví dalších účastníků dopravní nehody. Jak tedy postupovat při jeho výběru? V první řadě je nesmírně důležité srovnání povinného ručení. Dnes si lze provést takovéto porovnání jednoduše online. Za několik vteřin či minut vám vyjde pojistka, která pro vás bude nejvhodnější. Určitě se u povinného ručení zaměřte i na některá další připojištění týkající se vybraných rizik. Na mysli máme především pojištění proti střetu se zvěří nebo pojistku vztahující se k poškození čelního skla. Jeho oprava tradičně patří mezi velmi drahé záležitosti.        

Nepovinné, ale doporučované havarijní pojištění

Myslíte si, že škody na vašem vozu budou zaplaceny z povinného ručení? Tak na to bohužel můžete rychle zapomenout. Nebude tomu tak. Pro tyto případy se vyplatí uzavřít havarijní pojištění. V jeho rámci lze pokrýt prakticky jakékoli škody, jež vám v souvislosti s provozem vašeho vozidla vzniknou. Tradičně se jedná o škody, které vzniknou vaší vinou. Výborné jsou havarijnímu pojištění také asistenční služby. Pokud si zaplatíte nadstandardní, mohou pro vás přijet a v případě potřeby odtáhnout váš vůz a zapůjčit vám náhradní. Zkrátka se jedná o skutečného pomocníka v nepohodě.

K vozu se může vztahovat i pojištění domácnosti

Máte uzavřené pojištění domácnosti? Podívejte se velmi dobře, co všechno je v něm zahrnuto. Mnohdy se totiž vztahuje na jakékoli součásti domácnosti, jež mohou být poškozené nebo odcizené. Automobil mezi ně patří také. Rozhodně ale nejde o primární pojistku vztahující se k vozu.  

Top