3 tipy pro nákup vybavení do garáže

3 tipy pro nákup vybavení do garáže

Máte garáž a přemýšlíte, co všechno by v ní mělo být? Ano, samozřejmě, své místo tady musí mít automobil, nicméně rozhodně by garáž neměla představovat jen holou místnost, kam budete v případě potřeby se svým autem zajíždět. Vybavte si ji takovým způsobem, aby byla maximálně funkční a vy v ní mohli provádět důležité opravy, případně něco kutit. Pokud o takovémto vybavení uvažujete a nevíte, čím byste měli začít, jste na správné adrese. V následujících řádcích se na 3 základní nezbytné druhy výbavy zaměříme.

Dílenský stůl a nářadí

V první řadě se zaměřte na nákup kvalitního dílenského stolu. Ten by měl být maximálně bytelný, a tak nemějte strach z kovové konstrukce. Ta zajistí samozřejmě i nehořlavost. Stůl by měl mít hned několik zásuvek, a to i těch prostornějších. Vejde se do nich jak nářadí, tak třeba i další vybavení, jako jsou svařovací dráty a podobně. Co se týká nářadí, pak volte minimálně to základní ze všech kategorií. V dílně zkrátka musí být minimálně pila, šroubovák, kleště a klíče. A to se nezmiňujeme o vrtačkách, bruskách a dalších nástrojích.

Svářečka a příslušenství

Bez svářečky se dnes prakticky nehnete. Nikdy nevíte, kdy kus kovu kdekoli povolí a vždy ho navrtávat a šroubovat je přinejmenším otravné. Právě proto zvolte nějakou svářečku. Bohatě vám postačí nějaká základní invertorová. Mít doma trafosvářečku vyžaduje dostatek prostoru. Stačí, že musíte skladovat svařovací drát! Práce s ní navíc není tak pohodlná.

Výbava do auta

I vaše auto si zaslouží pozornost. Proto v garáži musí být náhradní voda do ostřikovačů, chladicí kapaliny a dobíječka autobaterie. Mimo jiné byste si také měli vyhradit místo pro vysavač a další úklidové prostředky. Auto vyžaduje pravidelný úklid. Zapomenout přitom nelze ani na kompresor. Pravidelné dofukování kol by mělo být jakousi samozřejmostí každého motoristy.

Top